Цінники на заправках і так змушують європейських водіїв хапатися за серце, але ситуація може стати ще гіршою. Незабаром бензин та дизель можуть перетворитися на справжній дефіцит. Особливо гостро ця проблема зараз постала перед сусідньою Австрією, де власники АЗС готуються до найгіршого сценарію.
Як стало відомо редакції Czechia Online, яка посилається на австрійське видання oe24.at, загроза порожніх колонок нависла над країною напередодні великодніх свят.
Торгувати собі у збиток ніхто не буде
За словами генерального директора дослідницької компанії JBC Energy, енергетичного експерта Йоганнеса Беніньї, вже на Великдень заправки (насамперед у сільській місцевості) можуть просто призупинити продаж пального.
І справа тут не лише у фізичній нестачі нафти в Європі — запаси на складах поки що є. Справжня проблема полягає в економіці. Уряд Австрії планує ввести жорстку “цінову стелю” на пальне з початку квітня. Відповідно, купуючи дороге паливо у постачальників через глобальну кризу і продаючи його за фіксованою, заниженою ціною, АЗС працюватимуть у жорсткий мінус.
Паливна криза: Словаччина заборонила експорт пального та вводить обмеження на АЗС
Глобальний шторм б’є по всіх
Криза з пальним хвилює не лише Австрію, а й Чехію. Прем’єр-міністр Андрей Бабіш уже провів екстрену зустріч із представниками чеських АЗС, обговорюючи питання маржі. Бізнесмени запевняють, що не збираються наживатися на кризі, але ситуація на Близькому Сході залишається абсолютно непередбачуваною.
Ескалація конфлікту в Ірані та блокування стратегічного Ормузького проток сколихнули весь світ. Наслідки вже відчутні далеко за межами Європи: наприклад, минулого тижня Філіппіни стали першою державою, яка офіційно оголосила стан енергетичної надзвичайної ситуації через загрозу зриву поставок та шалене зростання цін на нафту.
Уряд Чехії готується обмежити націнки АЗС через рекордні ціни на пальне



