Відносини між Сполученими Штатами та європейськими союзниками проходять чи не найбільше випробування на міцність за останні десятиліття. Війна на Близькому Сході показала, що Західний світ далеко не такий єдиний, як здавалося, і Вашингтон більше не збирається цього терпіти.
Як дізналася редакція Czechia Online з матеріалів резонансне інтерв’ю американського держсекретаря Марко Рубіо телеканалу Fox News, після завершення іранської кампанії на НАТО чекає дуже серйозна розмова.
“Америка захищає Європу, а що натомість?”
Очільник американської дипломатії не стримував емоцій, оцінюючи поведінку союзників по Північноатлантичному альянсу під час поточного конфлікту.
За його словами, ситуація виглядає абсолютно несправедливою: Америка роками вкладає колосальні ресурси у захист Європи, але коли допомога знадобилася самому Вашингтону, європейці просто відвернулися. США зіткнулися з тим, що їм відмовляють у праві використання військових баз на території країн НАТО та навіть забороняють проліт американської військової авіації у їхньому повітряному просторі.
Яскравим прикладом такого демаршу стала ситуація з Варшавою. Нагадаємо, буквально вчора ми повідомляли, що Польща жорстко відмовила США у проханні перекинути свої системи ППО Patriot на Близький Схід, заявивши, що безпека власного неба є важли більшою.
Трамп лютує: “Ви боягузи!”
Якщо дипломат Рубіо намагається підбирати слова, то президент Дональд Трамп традиційно ріже правду-матку. За даними журналістів, очільник Білого дому неодноразово критикував союзників по НАТО за те, що вони палець об палець не вдарили, аби допомогти американській армії, яка вже п’ятий тиждень веде війну проти Ірану.
Особливе роздратування у Трампа викликає ігнорування проблеми Ормузької протоки. Вашингтон просив військової підтримки для забезпечення безпеки цього критично важливого морського шляху, який Іран заблокував у відповідь на атаки США та Ізраїлю. Блокування нафтових маршрутів вже призвело до глобального цінового шоку, проте Європа відмовляється втручатися військовим шляхом.
За інформацією джерел, президент США відкрито називає інших членів НАТО “боягузами” і прямо заявляє, що Америка їм цього ігнорування ніколи не пробачить. Схоже, після завершення іранської війни геополітична карта світу зазнає тектонічних зсувів.
Трамп висунув Ірану ультиматум: 48 годин на розблокування Ормузької протоки



