Суботній вечір для багатьох жителів англійського міста Дербі перетворився на справжній жах. Водій чорного легковика на швидкості влетів у натовп пішоходів у самому центрі міста, розкидавши людей по асфальту.
Як стало відомо редакції Czechia Online з повідомлень видання The Daily Telegraph, моторошний інцидент стався близько 21:30 за місцевим часом. За кермом автомобіля Suzuki Swift перебував 30-річний чоловік.
“Люди стояли і плакали”: хаос на вулицях
За попередніми даними журналістів, авто буквально “скосило” людей, які відпочивали в центрі міста. Під колесами опинилося близько 20 осіб. На місце негайно злетілися десятки екіпажів швидкої допомоги. Медики рятували поранених просто на вулиці, після чого найважчих пацієнтів терміново госпіталізували.
Очевидці, які вийшли з місцевих барів на галас, описують атмосферу тотального хаосу. «Всі говорили про це і панікували… Це так сумно, всі просто шоковані. Люди плачуть, я не можу повірити, що таке сталося», — розповів журналістам один зі свідків трагедії.
Реакція поліції та безпека в Європі
Поліція Дербіширу спрацювала максимально оперативно і затримала підозрюваного невдовзі після наїзду. Правоохоронці відразу звернулися до місцевих жителів, запевнивши, що нападника знешкоджено і подальшої загрози для населення немає. Наразі слідчі шукають свідків та записи з відеореєстраторів, щоб встановити всі деталі та мотиви злочину.
На жаль, акти немотивованого насильства у публічних місцях Європи стаються дедалі частіше. Зокрема, ми нещодавно повідомляли, як у Фінляндії чоловік поранив ножем чотирьох людей у торговому центрі, а також писали про те, що у Парижі на залізничному вокзалі сталася стрілянина, яка не на жарт налякала туристів та місцевих.



