У понеділок на передвиборчому мітингу в місті Добре, що біля Фрідеку-Містечку, лідер чеської партії ANO Андрей Бабіш зазнав фізичного нападу. Під час заходу один із присутніх вдарив політика милицею по голові, після чого Бабіша терміново доставили до лікарні для медичного обстеження.
За словами депутата ANO Алеша Юхелки, який супроводжував Бабіша, напад стався раптово.
“Можу підтвердити, що пана голову вдарив громадянин милицею по голові. Я поїхав на наступну зупинку в Метиловіце вже без пана Бабіша. Про його стан здоров’я поки що інформації немає”, – розповів Юхелка.
Після нападу Бабіш залишив мітинг і вирушив на обстеження до найближчої лікарні. Пізніше речник ANO Мартін Водіцький уточнив, що Бабіша вдарили металевим предметом іззаду по голові.
Поліція, яка прибула на місце події, поки не надала офіційних коментарів щодо інциденту чи можливого затримання нападника. Сам Бабіш також не робив публічних заяв після нападу. На соціальних мережах інцидент активно обговорюють.
Напад викликав обурення серед соратників Бабіша. Перший заступник голови ANO Карел Гавлічек звинуватив у нападі опозиційні партії, зокрема коаліцію Spolu, Піратів та STAN, які, на його думку, ведуть кампанію, спрямовану на розпалювання ненависті. Лідерка парламентського клубу ANO Алена Шиллерова також вважає, що опозиція несе відповідальність за ескалацію напруги.



