Тисячі людей сьогодні вдень зібралися на демонстрацію організації “Мільйон хвилин” проти формування уряду ANO, SPD та Автомобілістів на празькій Староміській площі, яка незабаром після початку протесту значно заповнилася. Багато демонстрантів тримали прапори Чехії, Європейського Союзу, України та НАТО. Про акцію під назвою “Чехія не продається” повідомляє агентство ČTK.
Причини протесту
Організатори протестують проти нового уряду, який, на їхню думку, побудований за мафіозним принципом. До керівництва спілки “Мільйон хвилин за демократію” після 5 років повернувся один із його засновників Мікулаш Мінарж, який змінив Лукаша Гілперта. Разом вони відкрили сьогоднішню демонстрацію, за якою наглядає антиконфліктна поліцейська команда.
За словами представників “Мільйона хвилин”, йдеться не лише про персоналії, а про те, що уряд формується за мафіозним принципом.
“Інтереси республіки відходять на другий план. Замість ‘ЧР на першому місці’ ми бачимо міжнародну ганьбу, нелегальні мільярди для Agrofert, деструкцію довкілля, доступ до таємних повідомлень для SPD, аби тільки я уникнув справедливості”, — заявили Мінарж із Гілпертом.
Транспаранти та гасла
Багато людей тримали транспаранти проти Бабіша, а також проти голови SPD Томіо Окамури та Філіпа Турека з Автомобілістів, про якого говорять як про можливого міністра закордонних справ. На інших плакатах написано “Бабішові пампушки ще дорого заплатимо”, “Не хочемо проросійських колаборантів на чолі держави”. Під час виступів люди скандували “Бабіша до смітника”.
Історія організації
“Мільйон хвилин” виник після парламентських виборів 2017 року, які виграв рух ANO на чолі з Бабішем. Спілка організовувала демонстрації, під час яких критикувала Бабіша за конфлікт інтересів та недотримання виборчих обіцянок.



