Сильна ожеледиця зранку в п’ятницю спричинила транспортний колапс на півдні Чехії, зокрема на автомагістралі D1 у напрямку Брно. На 215-му кілометрі траси через масову аварію за участі близько двох десятків автомобілів рух було повністю зупинено майже на чотири години. Пошкоджені авто розкидало на відрізку приблизно 300 метрів.
За словами поліції, після часткового відновлення руху одним смугою ситуація знову ускладнилася, адже довелося прибирати понівечені машини та завершувати слідчі дії. Лише після полудня рух вдалося тимчасово відновити, однак незабаром сталася ще одна серйозна аварія.
Масові аварії та сотні викликів рятувальників
Близько 12:30 на 187-му кілометрі D1 у напрямку Брно зіткнулися вантажівка, мікроавтобус і легковий автомобіль. У результаті ділянку траси в цьому напрямку повністю перекрили. У бік Праги рух спочатку також зупиняли, згодом його відновили однією смугою.
Лише на півдні Моравії від ранку зафіксували понад 150 дорожньо-транспортних пригод. Медики надали допомогу майже двом десяткам постраждалих, здебільшого йшлося про легкі травми. Утім, в одній з аварій двоє людей зазнали поранень, один із них перебуває у важкому стані.
Де ще зберігається небезпека на дорогах
Метеорологи попереджають, що ризик утворення ожеледиці зберігатиметься до суботнього ранку:
- на півдні Моравії
- у Височині
- в окремих районах Пардубіцького та Оломоуцького країв.
Поліція закликає водіїв бути максимально обережними, знижувати швидкість і за можливості відкласти поїздки.



