Суд у Празі призначив 200 годин громадських робіт колишньому водієві трамвая, який торік агресивно поводився з українською сім’єю та вигнав її з транспорту. Інцидент викликав широкий резонанс у Чехії після появи відео у соцмережах.
Яке покарання отримав водій празького трамвая
Суд Праги визнав чоловіка винним у хуліганстві. Окрім громадських робіт, він також має пройти спеціальну програму соціального перевиховання та виплатити постраждалій родині компенсацію у розмірі 55 тисяч крон.
Прокуратура спочатку вимагала суворішого покарання та розглядала справу як образу за національною ознакою. Однак суд кваліфікував дії саме як хуліганство.
Інцидент стався у лютому минулого року. На відео, яке швидко поширилося у чеських соцмережах, водій кричав на українську пару з маленькою дитиною, а також силою виштовхував їх із трамвая.
Скандал викликав широкий резонанс у Чехії
За даними суду, конфлікт виник через те, що водій звинуватив дитину у забрудненні сидінь у транспорті. Під час суперечки чоловік також ударив українця, після чого дитина почала плакати.
«У вас немає права бути в цій країні», — звучало на оприлюдненому відео.
Реклама
Після скандалу водія звільнили з празького транспортного підприємства.
У справі також врахували:
- фізичний напад на пасажира;
- присутність маленької дитини під час конфлікту;
- образливі висловлювання;
- численні попередні скарги на поведінку водія.
Водночас вирок ще може бути оскаржений.
Інцидент тоді викликав активну дискусію у Чехії щодо ставлення до українських біженців та поведінки працівників громадського транспорту.



