У Сполучених Штатах Америки знову набирають обертів дискусії щодо можливого перегляду відносин із НАТО та радикального скорочення військової присутності в Європі. Головною причиною такого кроку називають небажання європейських партнерів підтримати Вашингтон у військовій кампанії проти Ірану.
Американські політики відкрито висловлюють невдоволення позицією союзників, які відмовилися надавати свої території для транзиту та проведення операцій на Близькому Сході.
Логістика як головний аргумент США
За словами сенатора Марко Рубіо, однією з ключових причин перебування військ США в Європі завжди була можливість використовувати європейські бази як логістичні хаби для швидкого перекидання сил в інші зони конфліктів.
«Тепер це вже неможливо — принаймні в тому, що стосується деяких членів альянсу, — то це проблема, яку необхідно вивчити. Але зрештою рішення залишається за президентом. Його команда надасть йому можливі варіанти, але останнє слово буде за ним», — наголосив Рубіо.
про те, чому США розглядають можливість призупинення членства Іспанії в НАТО
Скорочення контингенту в Німеччині
Дипломатична напруга навколо близькосхідного конфлікту лише посилює кризу довіри всередині Альянсу. Раніше Дональд Трамп вже прямо заявляв про наміри суттєво скоротити чисельність американського контингенту в Німеччині, що викликало занепокоєння у європейських столицях.
Як раніше писала Czechia Online, подібні геополітичні розбіжності викликають найбільший страх у лідерів східноєвропейських країн. Існують обґрунтовані побоювання, що у разі нападу Росії на європейську країну, США можуть не надати належного захисту через внутрішні політичні образи та зміну пріоритетів.



