У Празі судять групу з п’яти молодих людей, яких обвинувачують у викраденні жінки та вимаганні грошей із погрозами вбивства. Серед підсудних четверо українців і одна громадянка Чехії.
Справу розглядає міський суд Праги. За даними слідства, фігуранти викрали 21-річну жінку з обмеженою дієздатністю і намагалися отримати від неї понад 260 тисяч крон.
Викрадення в Празі: як діяла група
За версією обвинувачення, все почалося з інтернет-шахрайства. На рахунок потерпілої надійшли гроші від невідомих осіб, після чого її змусили передати частину суми.
У квітні минулого року обвинувачені виманили жінку з дому і посадили в автомобіль. Далі її возили між різними локаціями, де вимагали гроші і погрожували.
Під час нападу використовували перцевий газ і зброю. Жінку ображали і залякували.
«Нехай нажереться перцевого газу», — заявляли нападники, залишаючи її в задимленому авто.
Реклама
За даними слідства, один із учасників стріляв поруч із потерпілою, щоб її залякати. Інший бризкав газом навіть у рот, коли вона не могла відповісти на їхні запитання.
Суд у Празі: що загрожує обвинуваченим
Згодом жінку вивезли за межі Праги, де її побили і змушували передати гроші. Нападники погрожували вбивством, якщо вона не виконає вимоги.
«Насолоджуйся цим перед смертю», — казали вони, за версією обвинувачення.
У результаті потерпіла змушена була передати телефон, а згодом її відпустили. Ситуацію вдалося зупинити завдяки співмешканцю, який замкнув одного з нападників у квартирі і викликав поліцію.
Троє обвинувачених частково визнали провину.
«Сталося так, я хочу вибачитися перед потерпілою, мені шкода», — заявив один із них у суді.
Водночас інші фігуранти заперечують свою участь. Суд не прийняв визнання провини, оскільки розглядає можливість кваліфікувати дії як злочин організованої групи, що передбачає суворіше покарання.
У разі доведення вини підсудним загрожує до десяти років позбавлення волі.



