Боротьба за підвищення заробітних плат у чеській системі охорони здоров’я стає щорічним явищем. Медики неодноразово погрожують страйками та обмеженням медичної допомоги, щоб привернути увагу влади до проблем оплати праці. І ці методи приносять результати.
У 2024 році середня зарплата лікарів зросла майже на 20 % і перевищила 123 000 крон на місяць.
Розрив між регіонами залишається значним:
- Ústecký край — майже 149 000 крон,
- Hradec Králové — 144 000 крон,
- Прага — близько 122 000 крон,
- Jihomoravský край — друге місце з кінця — 99 000 крон.
Молоді лікарі без атестації отримують від 56 до 84 тисяч крон, медсестри — у середньому 70 тисяч, початківці — близько 30 тисяч.
Профспілки зазначають, що цього недостатньо, і наполягають на подальшому підвищенні зарплат ще на 10 %.



