Заплановане відкриття нового відрізка автомагістралі D6 між Петрорадом і Лубенцем, яке мало відбутися наприкінці цього року, перенесено на кілька місяців. Про це повідомило Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
Генеральний директор відомства Радек Матл заявив, що відкриття неможливе через тривале осідання насипу, на якому прокладена дорога. Це створює ризики для безпеки руху.
«Двокілометровий відрізок не вдасться звести в експлуатацію цього року. Насип має повністю стабілізуватися, перш ніж ми можемо впустити на нього транспорт», — пояснив Матл.
За прогнозами, водії зможуть проїхати цим відрізком навесні 2026 року, орієнтовно у квітні або травні.

Будівництво та значення траси
Будівництво цього сегмента стартувало 3 липня минулого року. Роботи є частиною масштабного проєкту зведення автомагістралі D6, що з’єднає Карлові Вари з Прагою.
За даними Мінінфраструктури Чехії, завершена траса має скоротити час у дорозі майже вдвічі — з двох годин до приблизно однієї.
У вересні цього року вже було відкрито 15-кілометровий відрізок Горжеседли–Горжовічки, чим завершено центральночеську частину траси. Повністю автомагістраль планують добудувати до 2028 року.

Що все ж відкриють цього року
Попри затримку на D6, до кінця року буде здано в експлуатацію 53,1 км нових автомагістралей. Зокрема:
- 20 листопада — ділянка D35 Кжелів–Славонін
- 9 грудня — D55 Напаєдла–Бабіце
- 16 грудня — два відрізки D35 (Високе Мито – Джбанов та Горжице–Садова)
- 18–19 грудня — нові частини D35, D55 та D1
- Також відкриють два об’їзди доріг І категорії та завершать будівництво кількох зон відпочинку.



