Архітектура європейської безпеки продовжує стрімко трансформуватися. Норвегія офіційно вирішила приєднатися до французької «ядерної парасольки». Про цей важливий крок у середу оголосив норвезький прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре після зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном у Парижі, повідомляє агентство Reuters.
Нова оборонна угода в Парижі
Під час візиту до французької столиці Стьоре підписав із Макроном нову оборонну угоду, ключовою частиною якої є саме включення Норвегії до французького ядерного щита. Рішення Осло має цілком прагматичне та зрозуміле підґрунтя.
«Ми пішли на цей крок з огляду на безпекову та політичну ситуацію в Європі. Росіяни озброюються і ведуть повномасштабну війну проти іншої європейської країни», — процитувало агентство заяву норвезького прем’єра.
При цьому очільник уряду Норвегії поспішив заспокоїти суспільство, наголосивши, що в мирний час жодних ядерних озброєнь на норвезькій території розміщувати не будуть. Слід зазначити, що Норвегія входить до Північноатлантичного альянсу (НАТО), але не є членом Європейського Союзу. На своєму північному сході держава має близько 200 кілометрів спільного кордону з Росією.
Макрон закликав Лукашенка не втягувати Білорусь у війну
Ядерний арсенал світу та європейський тренд
Осло лише підтримує тенденцію, яка набирає обертів у Європі. Норвегія — не перша країна, яка за останній час вирішила сховатися під французьким ядерним десантом.
- За аналогічний крок раніше проголосували Польща та Литва.
- Ці дві держави також мають спільні кордони з Росією (а саме з Калінінградським анклавом), а також із союзною їй Білоруссю.
- Наразі Франція має у своєму розпорядженні близько 300 одиниць ядерної зброї.
- Для розуміння масштабів: арсенали США та Росії налічують понад п’ять тисяч боєголовок кожен, Китай має близько 500 одиниць, а Велика Британія — приблизно 225.
Норвегія відміняє тимчасовий захист для українських чоловіків 18-60 років
Головні новини геополітики та безпеки Європи
Стежте за оновленнями на нашому Telegram-каналі та у Facebook



