Президент України Володимир Зеленський різко відреагував на блокування фінансової допомоги Україні з боку одного з європейських лідерів (йдеться про прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана). Під час коментаря він навіть пожартував, що у разі подальшого блокування може «дати адресу» цього політика українським військовим, щоб вони поговорили з ним «по-іншому». Про це пише УНІАН.
За словами Зеленського, Україна розраховує на фінансову підтримку Європейського Союзу, однак наразі виділення коштів фактично блокує одна людина. Йдеться про пакет допомоги обсягом 90 млрд євро.
Блокування допомоги Україні в ЄС
Президент наголосив, що ці кошти мають критичне значення для країни, оскільки вони потрібні для підтримки економіки та оборони.
«Ми сподіваємося, що одна людина в Євросоюзі не буде блокувати 90 мільярдів євро або перший транш із цих коштів. Інакше дамо адресу цієї людини нашим Збройним силам, нехай вони йому телефонують і спілкуються з ним своєю мовою», — сказав Зеленський.
За словами президента, Україна не має альтернативи цим ресурсам, а ситуація з блокуванням допомоги добре відома партнерам.
Очікується, що питання фінансування розглядатимуть під час засідання Європейської ради 19 березня.
Суперечка навколо нафтопроводу «Дружба»
Зеленський також прокоментував вимогу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана перевірити ситуацію з нафтопроводом «Дружба». Президент наголосив, що Україна очікує від партнерів довіри.
Він навів приклад переговорів з європейськими лідерами щодо військової допомоги. За словами Зеленського, коли країни повідомляють, що мають обмежені запаси ракет для систем Patriot, він не вимагає перевіряти їхні склади.
Президент також зазначив, що трубопровід на території України неодноразово пошкоджували російські атаки.
Зеленський висловив і власну позицію щодо транзиту російської нафти, зазначивши, що не хотів би відновлювати такі поставки.
Основні аргументи президента:
- Україна потребує фінансової підтримки ЄС
- блокування допомоги шкодить обороні країни
- пошкодження нафтопроводу пов’язані з атаками росії.
«Скажу чесно: я б його не відновлював. Це російська нафта. Вони нас убивають, а ми маємо давати нафту Орбану», — заявив Зеленський.



