У Японії стрімко зростає кількість нападів диких ведмедів, через що жителі дедалі частіше бояться виходити з дому. Цього року тварини вже вбили 13 людей і поранили понад 180. Уряд залучив армію до найбільш постраждалих районів.
Армія, пастки та електричні паркани
Солдати допомагають з установленням пасток, транспортуванням обладнання та мисливців, а також займаються утилізацією убитих ведмедів. Поліція по всій країні отримала дозвіл стріляти у тварин у випадку загрози.
Проблема найбільше вражає гірські райони, зокрема місто Кадзуно, оточене лісами. Місцеві чиновники кажуть, що ведмеді більше не тікають від шуму, як раніше, а навпаки наближаються до людей. «Це справді лякає», — зізнався представник місцевої адміністрації Ясухіро Кітаката в коментарі Reuters.
Чому ведмеді стали небезпечнішими
За даними японської влади, цьогорічна кількість загиблих — найвища з 1980 року. Торік тварини вбили шістьох людей.
Ведмеді все частіше заходять у багатолюдні райони: напади ведмедів фіксують на городах, біля будинків, на парковках і навіть у супермаркетах. У префектурі Івата один із них смертельно травмував чоловіка, який прибирав територію.
Зростання кількості атак пояснюють тим, що у віддалених районах живе все менше людей, а покинуті території швидко заростають лісом. Тварини повертаються ближче до міст у пошуках їжі та вже не уникають людської присутності.
Ситуація стала настільки серйозною, що США, Канада, Велика Британія, Китай, Південна Корея та Філіппіни видали туристам попередження про небезпеку перебування поблизу лісових зон.



