Новий уряд Чехії у складі ANO, SPD та партії Motoristů відмовився від планів запровадити рециклаційний збір на рекламні листівки. Цей крок мав скоротити кількість паперового відходу та перекласти витрати на переробку з муніципалітетів на виробників.
Майбутній міністр довкілля Петро Мацінка заявив, що введення збору «вдарило б по пенсіонерах», оскільки для багатьох із них паперові листівки залишаються важливим джерелом інформації.
Попри це, Світ міст і громад Чехії критикує рішення, наголошуючи, що без фінансової мотивації обсяг рекламних матеріалів не зменшиться. За даними Міністерства довкілля, у країні щороку виробляється до 4 мільярдівлистівок, або близько 20 тисяч тонн паперу, а громади загалом доплачують близько 6 мільярдів крон за систему їх збору та переробки.
Рада пенсіонерів та виробники листівок, зокрема Česká distribuční, рішення уряду підтримали, вважаючи можливий збір економічно обтяжливим і соціально нечутливим.



