Польща розгорне до 10 тисяч військових для охорони критичної інфраструктури після саботажу на залізничній лінії між Варшавою та Любліном. Про це повідомив віцепрем’єр і міністр оборони Владислав Косиняк-Камиш.
Про це пише Novinky.
Операція «Горизонт»: що відомо
Міністр оборони зазначив, що військові підсилять поліцію та спецслужби, адже останні місяці фіксують регулярні спроби диверсій. За словами Косиняка-Камиша, уряд:
- розширює співпрацю між силовими структурами
- підсилює захист об’єктів, пов’язаних із постачанням допомоги Україні
- посилює контроль у прикордонних регіонах
- готується реагувати на нові інциденти, які можуть вплинути на безпеку громадян.
Саботаж, що став приводом для рішення, стався у неділю ввечері. Невідомі пошкодили ділянку залізниці, якою перевозять військові вантажі для України та якою подорожують пасажири, що прямують до українського кордону. Постраждалих не було.
Сліди ведуть до РФ
Прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що до диверсії причетні двоє громадян України, завербованих російськими структурами. Вони приїхали до Польщі з Білорусі та після акції туди ж утекли. Один із них родом із Донбасу, іншого в травні засуджували в Україні за подібні злочини.
Польські спецслужби, за даними Onet, уже встановили ще чотирьох можливих учасників — усі вони громадяни України, які перебувають у Польщі.
Президент України Володимир Зеленський після розмови з Туском заявив, що дані Києва та Варшави збігаються:
«Усі факти вказують на російський слід. Ніхто, окрім Росії, не зацікавлений у цьому».
За його словами, диверсії координуються через Telegram.



