Американський мільярдер Ілон Маск відреагував на великий штраф, накладений на його соціальну платформу X, закликом ліквідувати Європейський союз. Відповідну заяву він опублікував у своєму дописі в мережі X.
Європейська комісія у п’ятницю оштрафувала платформу на 120 млн євро (приблизно 2,9 млрд крон) за «недостатню прозорість» та порушення правил Закону про цифрові послуги (DSA).
«ЄС має бути скасований»
«ЄС має бути ліквідований, а суверенітет повернутий окремим країнам, щоб уряди могли краще представляти своїх громадян», – написав Маск.

Він не уточнив, чи планує оскаржувати рішення Єврокомісії. Водночас Маск закріпив цю публікацію у верхній частині свого профілю, щоб вона не губилася серед нових дописів.
У подальших коментарях бізнесмен звинуватив ЄС у цензурі та підтримав заклики до запровадження санкцій США проти Брюсселя, повідомляє агентство DPA.
Реакція в США
Рішення ЄС обурило і американського віцепрезидента Дж. Д. Венса.
«Ходять чутки, що Єврокомісія накладе штраф у сотні мільйонів доларів за те, що X не займається цензурою», – написав він.
«ЄС має підтримувати свободу слова, а не атакувати американські компанії через дурниці», – додав політик.
Також гостро висловився державний секретар США Марко Рубіо, назвавши штраф «атакою на всі американські технологічні платформи та американський народ з боку іноземних урядів».
За що оштрафували X
За даними Єврокомісії, рішення передувало майже два роки комунікації з компанією.
Санкція має відобразити як серйозність порушень, так і тривалість їхньої дії.
Одним із ключових порушень ЄС називає роботу «синьої галочки» – раніше позначку перевіреного акаунта надавали публічним особам чи ЗМІ, однак після змін Маска її можуть купити всі користувачі через підписку X Premium.
На думку ЄК, це вводить користувачів в оману та підриває довіру до платформи.
Передісторія
Ілон Маск придбав Twitter у 2022 році, після чого мережа була перейменована на X і зазнала масштабних трансформацій – від скорочення персоналу до лібералізації модерації контенту.
Штраф X став першим випадком застосування нових повноважень ЄС у межах DSA.
Якщо платформа не виконає вимоги, штрафи можуть накладатися повторно.



