Через аварію на одній із ферм Південної Моравії кілька днів тому шкідливі відходи потрапили у річку Дия та дісталися водосховища, що забезпечує місто Зноймо питною водою. Місцева влада підготувала кризовий сценарій, проте наразі його не застосовують.
Мер Знойма Франтішек Кудела запевняє, що питна вода залишається безпечною і мешканцям не потрібно хвилюватися щодо її споживання.
Фахівці підприємства Povodí Moravy проводять контрольні заміри чотири рази на день на різній глибині водосховища. За останніми вимірюваннями було виявлено дворазове перевищення допустимих норм аміакулише у місці впадіння річки в резервуар. Напередодні перевищення було у чотири рази більшим.
Водогосподарники зазначають, що довжина водосховища — близько 5 км, а завдяки стоячій воді поширення забруднення до греблі відбувається повільніше. Шкідливі відходи густі та осідають на дні, а воду постійно розбавляють.

Причиною забруднення стала аварія на фермі біля села Подмичі на Зноймщині, де пошкодився резервуар, з якого витекло до 3 000 кубічних метрів відходів. Потік річки Дия переніс їх приблизно на 30 км вниз за течією, зачепивши навіть австрійське місто Гардегг. Там мешканців уже забезпечують питною водою з цистерн.
Поліція розслідує інцидент, а адміністрація Національного парку Подийї протягом наступних місяців оцінюватиме завдані збитки.



