Андрей Бабіш вимагає від великих мереж АЗС негайно знизити ціни на дизель. Політик проїхався заправками Карловарського краю і звинуватив компанії у надмірному заробітку на тлі іранської кризи.
У своєму відеозверненні він заявив, що компанії штучно завищують вартість пального. Як раніше писала Czechia Online про те, що ціни на дизельне пальне зростають найшвидше в ЄС, ситуація на ринку залишається напруженою і б’є по гаманцях водіїв.
10 крон брутто-маржі на літрі
Бабіш звернувся до головних гравців ринку — мереж Orlen та MOL, які разом контролюють від 50 до 55 відсотків чеських заправок. Політик обурився ціною 51,90 крон за літр дизеля на магістралях. За його підрахунками, заправки заробляють близько 10 крон на кожному літрі.
Окремо він розкритикував мережі OMV, ORLEN та MOL за захмарні ціни на головних трасах. При цьому поза автомагістралями та головними об’їзними дорогами те ж саме пальне коштує на три крони дешевше. Політик назвав таку різницю абсолютно неприйнятною.
Підозра у картельній змові
Бабіш прямо заявив про підозри щодо картельної змови між великими мережами, адже ціни на всіх головних трасах дивним чином однакові. Він сподівається, що Антимонопольний комітет нарешті візьметься за справу та перевірить ціноутворення.
Для порівняння політик навів державну мережу АЗС Čepro, де середній цінник на дизель становить 45,50 крон. Він підкреслив, що державні заправки точно не працюють собі у мінус, а отже, дорожнеча на комерційних АЗС — це багато в чому гонитва за заробітком, а не просто наслідок подорожчання нафти на світовому ринку.
Питання державного регулювання цін на головних автомагістралях залишається відкритим, поки відомства розглядають ці гучні звинувачення.



